Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie sztachetki z plastyku są nieodłącznym elementem każdej posesji.Mało kto wyobraża sobie dom bez parkanu. By można się było dostać na obszar własnej posesji niezbędna jest furtka jak również brama.
Naturalnie bramy a także furty ogrodzeniowe powinny być dobrze wykonane albowiem narażone są na znacznie większe obciążenie niż pozostała cześć sztachety z Winylu na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa. Wiec jakie powinny być furty i bramy ogrodzeniowe? Każda furtka winna być na tyle duża żeby pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa winna także gwarantować przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Przeważnie przyjmuje się że furtka ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo ewentualnie lewostronna rozwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe z reguły są zamontowane ponad murkiem bramka powinna znajdować się troszkę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe aby plot z PCV na plot i furtę sztachetowa było równej wielkości.

Przy doborze balustrady z Winylu na plot i furtę ze sztachet istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza doborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna względnie rozwierana. By ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna wypada wziąć w rachubę fakt że plot PVC przy bramie winno być tak długie aby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni żeby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, choć przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama oraz furtka ma być wykonana. Te 2 elementy ogrodzenia nie powinny różnić się ani kształtem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby ogrodzenia z Winylu na plot i furtkę ogrodzeniowa prezentowało się jednakowo. W sprzedaży osiągalne są bramy i furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furty) a także drewniane ogrodzenia (sztachety które można zastosować do wypełnienia bramy bądź furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar